Mára ez jutott tőlem, nektek:
"Gonoszság és jóság különös testvérek, gyakorta felcserélik egymás gúnyáját, hogy megtréfálják az amúgy is elvakultakat."
Horváth GyörgyBelépés
Legutóbbi témák
Kilencedik Krónika: A szirének
1 / 1 oldal
Kilencedik Krónika: A szirének
"Constance felnevetett:
- Még várnod kéne azzal Tony. Előbb más dolgod lesz.
- Úgy mint? - vonta fel a szemöldökét az izomkolosszus.
- Megmondtam, hogy a téli napfordulón eljövök érted, mikor nem véd ősi véred a bájaim ellen. Vagy nem hallottad? - kérdezte incselkedve a lány.
- Én meg megmondtam, hogy nem találsz meg - vigyorgott a troll.
- Mond, miért van az, hogy a legtöbb férfi egész vagyont tenne a lábaink elé azért, ami ellen te most húzódozol? - forgatta a szemeit a szirén.
- Azok nem Ares gyermekei - vonta meg irdatlan vállát a férfi némi gondolkodás után. A nő rezignáltan sóhajtott:
- Igen, ez igaz. De te akkor is velem jössz Tony.
- Miből gondolod? - vigyorgott a férfiú.
- Mert lehet számítani a szokásaitokra szívecském. Nem tudtad kihagyni a balhét most sem. Ahogy idehajtott a véred az asztalomhoz is. Csakhogy amíg pofozkodtál meg bájcsevegtünk... elmúlt éjfél - villantak meg a nő gyöngyházfehér fogai széles mosolyában. - A téli napforduló napja van Tony...
- Ne ba...
- Na ne káromkodj! Hölgyek is vannak! - nevetett fel csilingelve a lány, majd szemét a trolléba fúrva bájosan folytatta: - Inkább kövess szépen kutyuskám..."
Szirének. A csábítás, a báj, a női princípium negatív vetületének megtestesítői a mitológiákban. De ne feledjük, azokat a mitológiákat nagyobb részt patriarchális beállítású társadalmak férfi tagjai írták meg. A szirének nem feltétlenül a görög legendák jégszívű csábítói, noha némelyikükre igaz, hogy hérosz legyen a talpán, ki nem rabigájukban végzi, csak mert úgy tartotta kedvük...
A szirének, noha szinte tökéletes ellentétei a trolloknak, minden jel szerint nem különálló faj. Mivel a trollok és a szirének csak egymással képesek gyermek nemzésére erős a gyanú, hogy egy azon faj hím és nőstény egyedei, még ha külön népként is aposztrofálják magukat. A szirének minden esetben nőneműek.
Fizikális adottságaikat nézve a szirének megkapóan szépek, kifejezetten gyönyörűek. Nagyon sokuk keresi a kenyerét a szépségéből, de csak nagyon kevesen kötnek ki a prostítucióban, ennél sokkal többre tartják magukat. Többségükben színésznők, modellek, televíziós személyiségek válhatnak belőlük, de ez sem igaz mindegyikükre, vannak akik nem a szépségükből élnek.
Pusztán a száraz adatokat tekintve 160 és 190 centi között mozog a testmagasságuk, alkatuk a kifejezetten soványtól az enyhén molettig változhat, arcuk és testalkatuk is hihetetlenül szabályos, szinte tökéletes.
Aphrodité lányai sokat örököltek patrónusuk szépségéből. Eredetileg a patróna azért hívta életre őket, hogy segítségükkel könnyebben és jobban egyengethesse a halandók útját a Teremtő elvei felé, még valamikor az ősi Egyiptom idején, ahol úrnőjüket Íziszként tisztelték. Nagyon veszélyes időszak volt ez, Felső-Egyiptom fáraói eladták magukat az első rebellisnek, a káoszt szító Apopohisnak, így a sziréneknek bizony óriási szerepük volt abban, hogy gátat vessenek a kígyóistenség törekvéseinek és szolgáit oda juttassák, ahová valók. A pokolra...
Ízisz lányai bölcsek, főpapok, hadvezérek és uralkodók feleségei, ágyasai, nem egy esetben pedig lelki barátai, tanácsadói ebben a zűrzavaros korban, s finom szóval, lágy simogatással, természetes kedvességgel és bájjal ösztönzik a bűvkörükbe került férfiembereket, hogy a népük, a rájuk bízott halandók érdekében szólaljanak fel, nem engedik a Káosz híveinek intrikáit patronáltjaik közelébe.
Hosszú küzdelem volt ez Aphophis és Aphrodité hívei között, de ahol elvásott volna az edzett acél, mit sem ért az izomköteg, ott győzedelmeskedett a bölcs asszonyi szó. Aphophis hívei vereséget szenvedtek. De a Káosz szolgáit végleg nem vethették talpuk alá, ezek a sikamlós kígyók most is kiutat és bosszút találtak. Ősi szertartásokon alakultak múmiákká, utolsó nagy erőbedobásuk e csatában pedig már csak a bosszút szolgálta. El akarták venni ellenfeleik legfőbb fegyverét... a szépségüket. Olyan kiutat hagyva meg csupán, melynek ára hatalmas...
Mára minden szirént átok súlyt a 21. életévétől kezdve. Testük természetellenesen rondává és visszataszítóvá válik, undort és félelmet kelt. Lábaik és altestük madárszerűvé válik, tollas, karmos lesz, lapockájukból varjúszárnyak sarjadnak, arcuk eltorzul, orruk szinte eltűnik, szemük vörösen izzik, nyelvüket fekélyes kelések csúfítják, szájukban tűhegyes agyarakká lesznek a fogak.
Csak egy mágikus rítus akadályozhatja meg mindezt, amit évente egyszer kell bemutatni, az átok évfordulóján. Vagyis a születésnapjukon, mindegyiknek a sajátján. Egy halandót, egy férfit kell feláldozniuk a sötétségnek. Vérét, szívét és máját kell venniük azon a napon, cserébe egy évre felmentést kapnak átkuk súlya alól. Ha év közben még egyszer bemutatják a rítust, akkor azon az éven testük nem öregszik semmit sem.
A szirének három csoportba sorolhatók az átokhoz való hozzáállásuk alapján. Ez egyben lelki világukat is meghatározza legtöbbször. Sőt, gyakorlatilag mindig.
Emellett a szirének természetesen fajuk fennmaradásáról is gondoskodni próbálnak. Ehhez viszont egy trollra van szükség, akivel a Fellegvárban, a szirének főhadiszállásán lépnek testi kapcsolatba. Ez nem egyszerű dolog, tekintve a két nép ellenséges viszonyát. Ráadásul csak évi két nap ivarérettek, a nyári és a téli napfordulón, de az előbbinél minden hatalmuk elvész. Így szinte csak egyetlen nap adott nekik erre, így azt mindig megpróbálják kihasználni.
Egy troll vagy szirén kihordási ideje az emberekénél megszokott 9 hónap helyett mindösszesen csak kb 150 nap (nagyjából 5 hónap), de igen megterhelő, a leendő anyának fokozódó fájdalmakkal és nagy fokú testi gyengeséggel, valamint ingerlékenységgel, logikátlan dührohamokkal kell számolnia.
A szirének 130-160 évet élnek, fizikai öregedésük úgy 30-35 éves koruk környékén megáll, ha férfit áldoznak, hogy ne öregedjenek, az az év egyszerűen nem számít bele az életkorukba.
A szirének típusai:
Éjbanyák: akik hűségesek maradtak Aphrodité eredeti elképzeléseihez és nem hajlandók feláldozni egy érző, gondolkodó lényt szépségük megtartásáért. Mindannyian torzszülött lényekké, Éjbanyákká alakultak és az emberi szemek elől rejtve élnek hegyi barlangokban, erdők, mocsarak mélyén, stb.
Bosszúangyalok: a legnépesebb csoport. Ők is próbálnak ragaszkodni énjük jobbik feléhez, de felfogásukban általában a cél szentesíti az eszközt, vagyis mivel a szépségükkel sok jót tehetnek és még több rosszat akadályozhatnak meg, egy élet ezért évente elfogadható ár. Az áldozataik minden esetben az emberiség söpredékéből kerülnek ki, drogdíllerek, pedofilok, gyilkosok, erőszaktevők, stb. Lényegében saját felfogásuk szerint ők nem is annyira gyilkosok, mint inkább bírák, akik megfizetnek ezeknek a sötét alakoknak tisztük szerint.
Hárpiák: a szirének legveszedelmesebb csoportja. Ők élvezik a hatalmat, ami adatott nekik. Természetesen nem ostobák, nem fedik fel valódi mivoltukat, de nagy élvezettel hajtják rabigájukba a halandókat. Nem jelent nekik erkölcsi dilemmát valakinek a feláldozása saját maguk boldogulásáért. Nem túl erkölcsös, sőt kifejezetten önző nézőpont, de általában alantasként, rabszolga vagy házi állat titulusban tekintik a halandókat. Sokan közülük szélsőséges feministák.
A Kagyló Ünnepe:
December 21., a téli napforduló. Mikor ellentétpárjaik, a trollok elvesztik velük szemben minden erejüket. Ezen a napon minden szirén, legyen akár Bosszúangyal, akár Hárpia megpróbál elcsábítani egy trollt, hogy a Fellegvárba vigye és ott megfoganjon tőle. Ha a szirének Fellegvárában kerül sor az aktusra, akkor a születendő gyermek minden esetben egy szirén kislány. (Figyelem! A trollokra és a szirénekre is igaz, hogy ha túl távol vannak a bázisuktól, hogy odavigyék a leendő "párjukat" akkor is létrejöhet sikeres aktus. Lényegében a perpillanat erősebb fél, a másikat uraló, az együttlétet kikényszerítő lesz a meghatározó a gyermek szempontjából). Ha az anya szirént hoz világra, akkor nagyon ritkán, de előfordulhat ikerszülés, trollok esetében viszont soha. A Kagyló Ünnepe sohasem a troll halálával végződik, még a Hárpiákban is ott munkál a fajfenntartás ösztöne, így nem pusztítanák el a partnert, aki még később is jól jöhet. Maga az ünnep neve Aphrodité mitologikus születésére utal.
Szirén hierarchia:
A szirének hierarchiájában sohasem kapnak rangot az Éjbanyák. A Bosszúangyalok általában nagy fokú tisztelettel a Hárpiák értetlen lenézéssel viseltetnek irántuk, de rangot, mivel emberek közé amúgy sem mehetnek, nem kapnak.
A szirének mindenkori uralkodója a Királynő. Az ő csáberejének nincs az a halandó ki ellen tudjon állni. Bölcs és tapasztalt asszony, megbízatása élethossziglan szól, avagy lemondásig. Szava törvény, legyen bármely irányzat követője, el kell hogy fogadja a szavait.
A királynő alatt állnak rangban a Liliomőrök, akik mintegy a királynő tanácsadóiként is felfoghatók. Hárman vannak, minden esetben a királynő nevezi ki őket, egyikük mindenképpen Bosszúangyal, másikuk mindenképpen Hárpia, a harmadik változó, általában politikai erőtől és a királynő szeszélyétől függ. A Liliomőrök:
A Rózsa Őre: a tövises, megközelíthetetlen, mégis gyönyörű virág adta nevéhez híven bíra és ha kell hóhér is a közösségben. Kemény lelki világ, erős, szilárd akarat jellemzi, valamint a szirén közösséghez való mély odaadás. Gyakorlatilag minden esetben Hárpia.
A Tölgy Pásztora: a hosszú életű és mély bölcsességű tölgy sokat látott és bölcsességének tárháza hatalmas a legtöbb legendáriumban. Ennek megfelelően ő a tanító, a bölcs, a tanácsadó, akihez a szirének fordulhatnak, ha szükségét érzik. Türelem, megértés jellemzi. Majdnem minden esetben Bosszúangyal.
A Nárcisz Koronája: az önimádó ifjúról nevét kapott megkapó szépségű virág akár a szirének szimbóluma is lehetne. Ő a királynő helyettese, a trón első számú várományosa. Beállítottsága akármilyen lehet.
Szirének képességei
Minden szirén rendelkezik az alábbi előnyökkel:
- Megkapó, tökéletesbe hajló szépség (kivéve Éjbanyák)
- Félelmetes külső, az őt megpillantó halandók legtöbbször pánikba esve menekülnek, különösen magasan kiképzett vagy eltökélt emberek maradhatnak, de zavarja a koncentrációjuk és a cselekedeteik a félelem (csak Éjbanyák)
- A csók hatalma: akit a szirén (akár erőszakkal, álmában, stb) megcsókol, az 6 órán át teljes engedelmességgel tartozik neki, ha a kiadott parancs nem életveszélyes rá nézve (ez esetben azonnal megtörik a bűbáj) illetve nem ütközik legmélyebb erkölcsi elveivel, pl egy hithű katolikus papot nemi aktusra rávenni (ez esetben az adott szolgálatot megtagadja, de a szirén szolgája marad az idő leteltéig)
Minden szirénre igazak az alábbi gyengeségek:
- Fizikális gyengeség, a szirén fizikai ereje csekély, 10-20 kilónál nagyobb tárgyakat nem képes megmozgatni
- Harctéri idegsokk, a szirén ha közvetlen, fizikai veszélybe kerül hajlamos lefagyni, pánikba esik, menekülni akar. Semmilyen harcművészeti vagy fegyveres jártassággal nem bírhatnak.
- Gyenge immunrendszer, a szirén hajlamos elkapni a legkülönfélébb nyavalyákat és lassabban épül fel belőle mint a legtöbb ember.
- Vérzékenység, a szirén sebei lassabban gyógyulnak mint másoké, ráadásul a vért látványa legtöbbjükben rosszullétet, ritkán ájulást vált ki. (Viszont a sebek után sohasem marad heg a bőrükön).
Egyes képességeik rangjuktól függő mértékben erősödnek:
- Telekinézis: normális esetben a szirén pusztán az elméjével képes kisebb (max 30-40 kilós), nem rögzített tárgyakat telekinetikusan mozgatni. A Liliomőrök akár 60-70 kilós tárgyakat is képesek lassan reptetni (ez leggyakrabban elég saját maguk lassú röpítésére is), míg a királynő akár 200 kilós tárgyakat is felemel, vagy saját maga repül 70 km/h sebességgel.
- Szerelmes pillantás: folyamatos szemkontaktust fenntartva képesek érdeklődést, nemi vágyat ébreszteni maguk iránt, ha viselkedésük mást nem indokol, vagy az alany nem betegesen visszahúzódó akkor szinte biztosan udvarolni kezd (kivéve Éjbanyák). A Liliomőrök pillantása ennél is erőteljesebb, nincs az a félénkség amit le ne küzdene. A királynő tekintetének súlya alatt pedig szinte mindenki összeroppan. Minden kérését parancsnak veszi az áldozat, lobogó szerelem ég benne.
- Okkultizmus: a szirének képesek megtanulni a mágia bizonyos vállfajait, meglehetősen nagy természetes tehetséggel. Legtöbbjük valamilyen szinten mágiahasználó, de a magisteri beavatást csak a Liliomőrök a Grande Magisterit pedig csak a királynő kaphatja meg elviekben (ha csak nem fajon kívüli kör tagja valahogy a szirén). Elérhető mágikus iskolák: wicca, boszorkányság (de betegségek tiltottak), elementarizmus(szél), démonológia, necromancia.
Csatlósok:
A szirén szert tehet a halandóknál leírt csatlósokra. Normális esetben 1+mágikus beavatottsági szintje mennyiségű csatlós úrnője lehet egyszerre egy szirén, a hárpiák azonban ebben valamivel jobbak, ők +2 rabszolgát tarthatnak, de csak akkor ha az adott évben meg volt a két emberáldozatuk.
Csatlóssá tenni valakit nem igényel beleegyezést a célszemély részéről. A szirénnek rá kell vennie minden képesség és mágia alkalmazása nélkül a leendő szolgáját, hogy önakaratából megcsókolja őt. A csók alatt a szirén állandósítja azt a felszabaduló érzelemtömeget (szerelem, szeretet, kéjvágy, stb, a kapcsolat jellegétől függően) amit a szolgája érez. Ez után az illető elveszett, addig marad a szirén csatlósa amíg az úrnője másképp nem gondolja, de ez esetben a csatlósoknál már leírt depresszió vár reá. A bosszúangyalok ha nem olyas valakit tesznek csatlósukká akit más esetben feláldoznának akkor általában elmagyarázzák mivel jár mindez, hagyják valóban dönteni a férfiút és a legtöbb esetben a viszonyuk is inkább baráti mint hierarchikus. A hárpiák ilyesmivel nem törődnek, a legkevésbé sem érdekli őket a delikvens akarata és alsóbbrendű rabszolgáknak, kutyáknak tekintik a követőiket. Éjbanyák nagyon ritkán fogadhatnak csak csatlóst, ha valamiért mégis erre kerül a sor, akkor hatalmas felelősséget vesznek a vállukra, gondoskodnak az övéikről, igazi lelki társként állhatnak egymás mellett.
A Királynő Kódexe
(Figyelem a törvényeket kéretik betartani, vagy a Rózsa Őrének kötelessége lesz megölni a karakteredet!)
1. Ne fedd fel a valódi mivoltunk, csak saját csatlósaid előtt! A halandók nem tudhatják mik is vagyunk!
2. A trollok egyszerre ellenségeink és párjaink. Csak annyit közösködj velük, amennyit muszáj, de ne törj az életükre!
3. Ha egy halandó rád bízza magát, s csatlós szolgáddá lesz, felelős vagy érte és tetteiért! Ugyanakkor élete csak a tiéd!
4. Soha ne feledd mit tettek velünk Aphophis hívei! Fizess meg nekik, ha módodban áll!
5. A rangban feletted állók szava szent és sérthetetlen!
A szirének és más fajok viszonya:
A szirének a halandók, a nyughatatlanok, a trollok és a múmiák létezésével vannak tisztában. A halandók felé a viszonyuk általában mentalitásuktól függő. Az éjbanyák óvó féltéssel fordulnak feléjük, a bosszúangyalok már inkább megítélik a halandókat, de akik nem ártanak másoknak, azok felé ők is leggyakrabban pozitívan viszonyulnak. A hárpiák lenézik és megvetik a halandókat, szívesen játszadoznak velük. A nyughatatlanokat minden csoport nagyjából semlegesen kezeli, lévén ritkán keresztezik egymás útjait. A trollokkal általában véve bizalmatlan a viszony, de sosem háborús ellenségeskedés, hiszen szükségük van a tohonya melákokra. Sok szirén szívesen bosszantja a trollokat, hisz jól tudják, mennyire lobbanékonyak azok, de már csak saját létfenntartási ösztönük okán is: sosem bosszantják őket addig, hogy támadást váltson ki a verbális sértegetés, ugratás. Lévén ha a troll vissza is fogja irdatlan fizikai erejét, az még így is könnyen halálos lehet. Ha ellenben valamiért szükségük van a troll segítségére valamiben, akkor egészen elbűvölőek is tudnak lenni. A múmiákat kivétel nélkül zsigerből gyűlölik mindannyian.
- Még várnod kéne azzal Tony. Előbb más dolgod lesz.
- Úgy mint? - vonta fel a szemöldökét az izomkolosszus.
- Megmondtam, hogy a téli napfordulón eljövök érted, mikor nem véd ősi véred a bájaim ellen. Vagy nem hallottad? - kérdezte incselkedve a lány.
- Én meg megmondtam, hogy nem találsz meg - vigyorgott a troll.
- Mond, miért van az, hogy a legtöbb férfi egész vagyont tenne a lábaink elé azért, ami ellen te most húzódozol? - forgatta a szemeit a szirén.
- Azok nem Ares gyermekei - vonta meg irdatlan vállát a férfi némi gondolkodás után. A nő rezignáltan sóhajtott:
- Igen, ez igaz. De te akkor is velem jössz Tony.
- Miből gondolod? - vigyorgott a férfiú.
- Mert lehet számítani a szokásaitokra szívecském. Nem tudtad kihagyni a balhét most sem. Ahogy idehajtott a véred az asztalomhoz is. Csakhogy amíg pofozkodtál meg bájcsevegtünk... elmúlt éjfél - villantak meg a nő gyöngyházfehér fogai széles mosolyában. - A téli napforduló napja van Tony...
- Ne ba...
- Na ne káromkodj! Hölgyek is vannak! - nevetett fel csilingelve a lány, majd szemét a trolléba fúrva bájosan folytatta: - Inkább kövess szépen kutyuskám..."
Szirének. A csábítás, a báj, a női princípium negatív vetületének megtestesítői a mitológiákban. De ne feledjük, azokat a mitológiákat nagyobb részt patriarchális beállítású társadalmak férfi tagjai írták meg. A szirének nem feltétlenül a görög legendák jégszívű csábítói, noha némelyikükre igaz, hogy hérosz legyen a talpán, ki nem rabigájukban végzi, csak mert úgy tartotta kedvük...
A szirének, noha szinte tökéletes ellentétei a trolloknak, minden jel szerint nem különálló faj. Mivel a trollok és a szirének csak egymással képesek gyermek nemzésére erős a gyanú, hogy egy azon faj hím és nőstény egyedei, még ha külön népként is aposztrofálják magukat. A szirének minden esetben nőneműek.
Fizikális adottságaikat nézve a szirének megkapóan szépek, kifejezetten gyönyörűek. Nagyon sokuk keresi a kenyerét a szépségéből, de csak nagyon kevesen kötnek ki a prostítucióban, ennél sokkal többre tartják magukat. Többségükben színésznők, modellek, televíziós személyiségek válhatnak belőlük, de ez sem igaz mindegyikükre, vannak akik nem a szépségükből élnek.
Pusztán a száraz adatokat tekintve 160 és 190 centi között mozog a testmagasságuk, alkatuk a kifejezetten soványtól az enyhén molettig változhat, arcuk és testalkatuk is hihetetlenül szabályos, szinte tökéletes.
Aphrodité lányai sokat örököltek patrónusuk szépségéből. Eredetileg a patróna azért hívta életre őket, hogy segítségükkel könnyebben és jobban egyengethesse a halandók útját a Teremtő elvei felé, még valamikor az ősi Egyiptom idején, ahol úrnőjüket Íziszként tisztelték. Nagyon veszélyes időszak volt ez, Felső-Egyiptom fáraói eladták magukat az első rebellisnek, a káoszt szító Apopohisnak, így a sziréneknek bizony óriási szerepük volt abban, hogy gátat vessenek a kígyóistenség törekvéseinek és szolgáit oda juttassák, ahová valók. A pokolra...
Ízisz lányai bölcsek, főpapok, hadvezérek és uralkodók feleségei, ágyasai, nem egy esetben pedig lelki barátai, tanácsadói ebben a zűrzavaros korban, s finom szóval, lágy simogatással, természetes kedvességgel és bájjal ösztönzik a bűvkörükbe került férfiembereket, hogy a népük, a rájuk bízott halandók érdekében szólaljanak fel, nem engedik a Káosz híveinek intrikáit patronáltjaik közelébe.
Hosszú küzdelem volt ez Aphophis és Aphrodité hívei között, de ahol elvásott volna az edzett acél, mit sem ért az izomköteg, ott győzedelmeskedett a bölcs asszonyi szó. Aphophis hívei vereséget szenvedtek. De a Káosz szolgáit végleg nem vethették talpuk alá, ezek a sikamlós kígyók most is kiutat és bosszút találtak. Ősi szertartásokon alakultak múmiákká, utolsó nagy erőbedobásuk e csatában pedig már csak a bosszút szolgálta. El akarták venni ellenfeleik legfőbb fegyverét... a szépségüket. Olyan kiutat hagyva meg csupán, melynek ára hatalmas...
Mára minden szirént átok súlyt a 21. életévétől kezdve. Testük természetellenesen rondává és visszataszítóvá válik, undort és félelmet kelt. Lábaik és altestük madárszerűvé válik, tollas, karmos lesz, lapockájukból varjúszárnyak sarjadnak, arcuk eltorzul, orruk szinte eltűnik, szemük vörösen izzik, nyelvüket fekélyes kelések csúfítják, szájukban tűhegyes agyarakká lesznek a fogak.
Csak egy mágikus rítus akadályozhatja meg mindezt, amit évente egyszer kell bemutatni, az átok évfordulóján. Vagyis a születésnapjukon, mindegyiknek a sajátján. Egy halandót, egy férfit kell feláldozniuk a sötétségnek. Vérét, szívét és máját kell venniük azon a napon, cserébe egy évre felmentést kapnak átkuk súlya alól. Ha év közben még egyszer bemutatják a rítust, akkor azon az éven testük nem öregszik semmit sem.
A szirének három csoportba sorolhatók az átokhoz való hozzáállásuk alapján. Ez egyben lelki világukat is meghatározza legtöbbször. Sőt, gyakorlatilag mindig.
Emellett a szirének természetesen fajuk fennmaradásáról is gondoskodni próbálnak. Ehhez viszont egy trollra van szükség, akivel a Fellegvárban, a szirének főhadiszállásán lépnek testi kapcsolatba. Ez nem egyszerű dolog, tekintve a két nép ellenséges viszonyát. Ráadásul csak évi két nap ivarérettek, a nyári és a téli napfordulón, de az előbbinél minden hatalmuk elvész. Így szinte csak egyetlen nap adott nekik erre, így azt mindig megpróbálják kihasználni.
Egy troll vagy szirén kihordási ideje az emberekénél megszokott 9 hónap helyett mindösszesen csak kb 150 nap (nagyjából 5 hónap), de igen megterhelő, a leendő anyának fokozódó fájdalmakkal és nagy fokú testi gyengeséggel, valamint ingerlékenységgel, logikátlan dührohamokkal kell számolnia.
A szirének 130-160 évet élnek, fizikai öregedésük úgy 30-35 éves koruk környékén megáll, ha férfit áldoznak, hogy ne öregedjenek, az az év egyszerűen nem számít bele az életkorukba.
A szirének típusai:
Éjbanyák: akik hűségesek maradtak Aphrodité eredeti elképzeléseihez és nem hajlandók feláldozni egy érző, gondolkodó lényt szépségük megtartásáért. Mindannyian torzszülött lényekké, Éjbanyákká alakultak és az emberi szemek elől rejtve élnek hegyi barlangokban, erdők, mocsarak mélyén, stb.
Bosszúangyalok: a legnépesebb csoport. Ők is próbálnak ragaszkodni énjük jobbik feléhez, de felfogásukban általában a cél szentesíti az eszközt, vagyis mivel a szépségükkel sok jót tehetnek és még több rosszat akadályozhatnak meg, egy élet ezért évente elfogadható ár. Az áldozataik minden esetben az emberiség söpredékéből kerülnek ki, drogdíllerek, pedofilok, gyilkosok, erőszaktevők, stb. Lényegében saját felfogásuk szerint ők nem is annyira gyilkosok, mint inkább bírák, akik megfizetnek ezeknek a sötét alakoknak tisztük szerint.
Hárpiák: a szirének legveszedelmesebb csoportja. Ők élvezik a hatalmat, ami adatott nekik. Természetesen nem ostobák, nem fedik fel valódi mivoltukat, de nagy élvezettel hajtják rabigájukba a halandókat. Nem jelent nekik erkölcsi dilemmát valakinek a feláldozása saját maguk boldogulásáért. Nem túl erkölcsös, sőt kifejezetten önző nézőpont, de általában alantasként, rabszolga vagy házi állat titulusban tekintik a halandókat. Sokan közülük szélsőséges feministák.
A Kagyló Ünnepe:
December 21., a téli napforduló. Mikor ellentétpárjaik, a trollok elvesztik velük szemben minden erejüket. Ezen a napon minden szirén, legyen akár Bosszúangyal, akár Hárpia megpróbál elcsábítani egy trollt, hogy a Fellegvárba vigye és ott megfoganjon tőle. Ha a szirének Fellegvárában kerül sor az aktusra, akkor a születendő gyermek minden esetben egy szirén kislány. (Figyelem! A trollokra és a szirénekre is igaz, hogy ha túl távol vannak a bázisuktól, hogy odavigyék a leendő "párjukat" akkor is létrejöhet sikeres aktus. Lényegében a perpillanat erősebb fél, a másikat uraló, az együttlétet kikényszerítő lesz a meghatározó a gyermek szempontjából). Ha az anya szirént hoz világra, akkor nagyon ritkán, de előfordulhat ikerszülés, trollok esetében viszont soha. A Kagyló Ünnepe sohasem a troll halálával végződik, még a Hárpiákban is ott munkál a fajfenntartás ösztöne, így nem pusztítanák el a partnert, aki még később is jól jöhet. Maga az ünnep neve Aphrodité mitologikus születésére utal.
Szirén hierarchia:
A szirének hierarchiájában sohasem kapnak rangot az Éjbanyák. A Bosszúangyalok általában nagy fokú tisztelettel a Hárpiák értetlen lenézéssel viseltetnek irántuk, de rangot, mivel emberek közé amúgy sem mehetnek, nem kapnak.
A szirének mindenkori uralkodója a Királynő. Az ő csáberejének nincs az a halandó ki ellen tudjon állni. Bölcs és tapasztalt asszony, megbízatása élethossziglan szól, avagy lemondásig. Szava törvény, legyen bármely irányzat követője, el kell hogy fogadja a szavait.
A királynő alatt állnak rangban a Liliomőrök, akik mintegy a királynő tanácsadóiként is felfoghatók. Hárman vannak, minden esetben a királynő nevezi ki őket, egyikük mindenképpen Bosszúangyal, másikuk mindenképpen Hárpia, a harmadik változó, általában politikai erőtől és a királynő szeszélyétől függ. A Liliomőrök:
A Rózsa Őre: a tövises, megközelíthetetlen, mégis gyönyörű virág adta nevéhez híven bíra és ha kell hóhér is a közösségben. Kemény lelki világ, erős, szilárd akarat jellemzi, valamint a szirén közösséghez való mély odaadás. Gyakorlatilag minden esetben Hárpia.
A Tölgy Pásztora: a hosszú életű és mély bölcsességű tölgy sokat látott és bölcsességének tárháza hatalmas a legtöbb legendáriumban. Ennek megfelelően ő a tanító, a bölcs, a tanácsadó, akihez a szirének fordulhatnak, ha szükségét érzik. Türelem, megértés jellemzi. Majdnem minden esetben Bosszúangyal.
A Nárcisz Koronája: az önimádó ifjúról nevét kapott megkapó szépségű virág akár a szirének szimbóluma is lehetne. Ő a királynő helyettese, a trón első számú várományosa. Beállítottsága akármilyen lehet.
Szirének képességei
Minden szirén rendelkezik az alábbi előnyökkel:
- Megkapó, tökéletesbe hajló szépség (kivéve Éjbanyák)
- Félelmetes külső, az őt megpillantó halandók legtöbbször pánikba esve menekülnek, különösen magasan kiképzett vagy eltökélt emberek maradhatnak, de zavarja a koncentrációjuk és a cselekedeteik a félelem (csak Éjbanyák)
- A csók hatalma: akit a szirén (akár erőszakkal, álmában, stb) megcsókol, az 6 órán át teljes engedelmességgel tartozik neki, ha a kiadott parancs nem életveszélyes rá nézve (ez esetben azonnal megtörik a bűbáj) illetve nem ütközik legmélyebb erkölcsi elveivel, pl egy hithű katolikus papot nemi aktusra rávenni (ez esetben az adott szolgálatot megtagadja, de a szirén szolgája marad az idő leteltéig)
Minden szirénre igazak az alábbi gyengeségek:
- Fizikális gyengeség, a szirén fizikai ereje csekély, 10-20 kilónál nagyobb tárgyakat nem képes megmozgatni
- Harctéri idegsokk, a szirén ha közvetlen, fizikai veszélybe kerül hajlamos lefagyni, pánikba esik, menekülni akar. Semmilyen harcművészeti vagy fegyveres jártassággal nem bírhatnak.
- Gyenge immunrendszer, a szirén hajlamos elkapni a legkülönfélébb nyavalyákat és lassabban épül fel belőle mint a legtöbb ember.
- Vérzékenység, a szirén sebei lassabban gyógyulnak mint másoké, ráadásul a vért látványa legtöbbjükben rosszullétet, ritkán ájulást vált ki. (Viszont a sebek után sohasem marad heg a bőrükön).
Egyes képességeik rangjuktól függő mértékben erősödnek:
- Telekinézis: normális esetben a szirén pusztán az elméjével képes kisebb (max 30-40 kilós), nem rögzített tárgyakat telekinetikusan mozgatni. A Liliomőrök akár 60-70 kilós tárgyakat is képesek lassan reptetni (ez leggyakrabban elég saját maguk lassú röpítésére is), míg a királynő akár 200 kilós tárgyakat is felemel, vagy saját maga repül 70 km/h sebességgel.
- Szerelmes pillantás: folyamatos szemkontaktust fenntartva képesek érdeklődést, nemi vágyat ébreszteni maguk iránt, ha viselkedésük mást nem indokol, vagy az alany nem betegesen visszahúzódó akkor szinte biztosan udvarolni kezd (kivéve Éjbanyák). A Liliomőrök pillantása ennél is erőteljesebb, nincs az a félénkség amit le ne küzdene. A királynő tekintetének súlya alatt pedig szinte mindenki összeroppan. Minden kérését parancsnak veszi az áldozat, lobogó szerelem ég benne.
- Okkultizmus: a szirének képesek megtanulni a mágia bizonyos vállfajait, meglehetősen nagy természetes tehetséggel. Legtöbbjük valamilyen szinten mágiahasználó, de a magisteri beavatást csak a Liliomőrök a Grande Magisterit pedig csak a királynő kaphatja meg elviekben (ha csak nem fajon kívüli kör tagja valahogy a szirén). Elérhető mágikus iskolák: wicca, boszorkányság (de betegségek tiltottak), elementarizmus(szél), démonológia, necromancia.
Csatlósok:
A szirén szert tehet a halandóknál leírt csatlósokra. Normális esetben 1+mágikus beavatottsági szintje mennyiségű csatlós úrnője lehet egyszerre egy szirén, a hárpiák azonban ebben valamivel jobbak, ők +2 rabszolgát tarthatnak, de csak akkor ha az adott évben meg volt a két emberáldozatuk.
Csatlóssá tenni valakit nem igényel beleegyezést a célszemély részéről. A szirénnek rá kell vennie minden képesség és mágia alkalmazása nélkül a leendő szolgáját, hogy önakaratából megcsókolja őt. A csók alatt a szirén állandósítja azt a felszabaduló érzelemtömeget (szerelem, szeretet, kéjvágy, stb, a kapcsolat jellegétől függően) amit a szolgája érez. Ez után az illető elveszett, addig marad a szirén csatlósa amíg az úrnője másképp nem gondolja, de ez esetben a csatlósoknál már leírt depresszió vár reá. A bosszúangyalok ha nem olyas valakit tesznek csatlósukká akit más esetben feláldoznának akkor általában elmagyarázzák mivel jár mindez, hagyják valóban dönteni a férfiút és a legtöbb esetben a viszonyuk is inkább baráti mint hierarchikus. A hárpiák ilyesmivel nem törődnek, a legkevésbé sem érdekli őket a delikvens akarata és alsóbbrendű rabszolgáknak, kutyáknak tekintik a követőiket. Éjbanyák nagyon ritkán fogadhatnak csak csatlóst, ha valamiért mégis erre kerül a sor, akkor hatalmas felelősséget vesznek a vállukra, gondoskodnak az övéikről, igazi lelki társként állhatnak egymás mellett.
A Királynő Kódexe
(Figyelem a törvényeket kéretik betartani, vagy a Rózsa Őrének kötelessége lesz megölni a karakteredet!)
1. Ne fedd fel a valódi mivoltunk, csak saját csatlósaid előtt! A halandók nem tudhatják mik is vagyunk!
2. A trollok egyszerre ellenségeink és párjaink. Csak annyit közösködj velük, amennyit muszáj, de ne törj az életükre!
3. Ha egy halandó rád bízza magát, s csatlós szolgáddá lesz, felelős vagy érte és tetteiért! Ugyanakkor élete csak a tiéd!
4. Soha ne feledd mit tettek velünk Aphophis hívei! Fizess meg nekik, ha módodban áll!
5. A rangban feletted állók szava szent és sérthetetlen!
A szirének és más fajok viszonya:
A szirének a halandók, a nyughatatlanok, a trollok és a múmiák létezésével vannak tisztában. A halandók felé a viszonyuk általában mentalitásuktól függő. Az éjbanyák óvó féltéssel fordulnak feléjük, a bosszúangyalok már inkább megítélik a halandókat, de akik nem ártanak másoknak, azok felé ők is leggyakrabban pozitívan viszonyulnak. A hárpiák lenézik és megvetik a halandókat, szívesen játszadoznak velük. A nyughatatlanokat minden csoport nagyjából semlegesen kezeli, lévén ritkán keresztezik egymás útjait. A trollokkal általában véve bizalmatlan a viszony, de sosem háborús ellenségeskedés, hiszen szükségük van a tohonya melákokra. Sok szirén szívesen bosszantja a trollokat, hisz jól tudják, mennyire lobbanékonyak azok, de már csak saját létfenntartási ösztönük okán is: sosem bosszantják őket addig, hogy támadást váltson ki a verbális sértegetés, ugratás. Lévén ha a troll vissza is fogja irdatlan fizikai erejét, az még így is könnyen halálos lehet. Ha ellenben valamiért szükségük van a troll segítségére valamiben, akkor egészen elbűvölőek is tudnak lenni. A múmiákat kivétel nélkül zsigerből gyűlölik mindannyian.
Titoknok- Admin
- Hozzászólások száma : 46
Age : 40
Tartózkodási hely : Székesfehérvár
Join date : 2012. Feb. 05.
Similar topics
» Tizenegyedik Krónika: A múmiák
» Tizedik Krónika: A koboldok
» Nyolcadik Krónika: A trollok
» Hetedik Krónika: A bőreváltók
» Hatodik Krónika: A vámpírok
» Tizedik Krónika: A koboldok
» Nyolcadik Krónika: A trollok
» Hetedik Krónika: A bőreváltók
» Hatodik Krónika: A vámpírok
1 / 1 oldal
Engedélyek ebben a fórumban:
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Csüt. Dec. 22, 2016 11:47 am by Roy, a hatalmas
» Trouble Life
Hétf. Feb. 10, 2014 9:03 am by Vendég
» White House Villa -Dolgozószoba
Vas. Dec. 08, 2013 3:09 pm by Remus
» Teniszpálya
Hétf. Nov. 04, 2013 2:03 pm by Jose Tomson
» Odú
Pént. Okt. 25, 2013 3:13 pm by Richard Carter
» Csontok Földje
Hétf. Szept. 23, 2013 5:39 pm by Folami Monfort
» EOF - Empire of Fantasy
Pént. Szept. 06, 2013 7:21 pm by Vendég
» John Paul Jones Street 17. - Rose White
Kedd Júl. 30, 2013 3:45 pm by Jose Tomson
» John Paul Jones Street 11. - Noel Wyard
Vas. Júl. 28, 2013 8:12 am by Noel Wyard